RB LOGO

Yüksek Güvenlik Kapılarının Teknik Özellikleri

Çelik Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Anahtarınız sizin izniniz olmadan kopyalanabiliyor mu ?

Yoksa anahtarcı çoğaltma işlemi için sizin imzanızı taşıyan anahtar çoğaltma kartına ihtiyaç mı duyuyor ? Aksi istenmediği sürece RANA kapıları anahtarı izinsiz kopyalanmayan LOCXIS silindirlerle teçhiz edilmişlerdir. Her ürünle birlikte şahsınıza özel bir anahtar çoğaltma kartı gelmektedir. Anahtarın üzerindeki hareketli hassas parçalar sayesinde anahtarın hamı taklit edilememektedir.

CARD-2

Üzeri daire sahibi tarafından imzalanmış olan kartla, RANA merkezlerine gidilip, aynı imza atıldığında tüm anahtarlar kaybolmuş dahi olsa kartın üzerindeki şifre ile  yeni anahtar yaptırmak mümkün olmaktadır.

Kapınızı maymuncukla açmak kolay mı ?yuksekguvenlik1

RANA kapılarının üzerindeki LOCXIS silindir teleskopik pim teknolojisi sayesinde size bu konuda en yüksek güvenliği sunar.

Kapınızı üzerinde kırılmayan ve kilide zarar vermeden sökülemeyen silindir muhafazası var mı ? 

RANA kapılarının silindirleri ısıl işlemle sertleştirilmiş çelikten mamul silindir muhafazaları ile korunmuş olup kilit mekanizmasını zedelemeden bu silindir muhafazasını kapıdan kopartmaya karşı güçlendirilmiştir. Bu muhafaza ile kilit mekanizması arasında boşluk olmayıp muhafaza kilit gövdesi üzerinde oturmaktadır.

BLEZ-5

Kapınızın üzerinde milleri 4 yönde hareket ettirebilen ve geometrik kilitleme yapabilen bir merkezi kilit mekanizması var mı ?ckilit

RANA kapılarının üzerindeki kilit mekanizması kapınızı kasasına 4 yönde hareket eden miller vasıtasıyla kilitler ve kilitleme işlemi tamamlandığında kendini geometrik olarak kilitleyip miller üzerine baskı uygulansa bile millerin hareketini kısıtlar. Merkezi kilit dişli mekanizmasına sahip olup tek turda kapıyı kasasına çok noktadan sabitleyebilmektedir.

Kapınızın üzerinde düz miller haricinde kancalı miller de mevcut mu ?

RANA kapıların üzerindeki 4 yönde hareketli merkezi kilit çok sayıda hareketli düz ve kancalı milleri aktive edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca menteşe tarafında iki adet sabit kancalı pimler mevcuttur. Kancalı pim teknolojisi, bu pimlerin kötü niyetlilerce kaba kuvvet kullanarak kasadaki deliklerinden çıkartılmasını zorlaştırmak için geliştirilmiştir.

Kasanızın içi doldurulacak mı ?

11dolguRana kapıların kasaları montaj prensibine göre ahşap, metal ya da betonla muhakkak doldurulmaktadır.

 

 

Kapınız paslanmaya karşı ne kadar dayanıklıdır ?

2alter

Rana kapılarının tüm metal aksamı galvanize çelik olup yıllar geçse bile ilk günkü halini muhafaza edebilmektedirler. Kapınızın içinde boydan boya aşağıya inen 5 adet takviye köprüsü mevcuttur.

 Kapınızın montajının aynı gün içerisinde yapılabilme olasılığı var mı ?

RANA, her ölçüde kapıyı stokta hazır bulundurma gayreti içerisindedir. Özellikle hırsızlık sonucu kapısı açık kalan müşterilere öncelik tanıyıp sorunlarını aynı gün gidermeye çalışır. Bu durumlarda RANA ekibi gelip önce kapının metal aksamının montajını yaparak acil güvenlik sorununun ortadan kaldırır ileride yeni kapınızın model ve rengine karar verdiğinizde tekrar gelip mevcut kapının çelik gövdesinin ahşap kaplama işlemini tamamlar.

 

RANA nın önemli uyarısı :

Açılmayan kapı ve açılmayan kilit bugüne kadar yapılamamıştır ve muhtemelen bundan sonra da yapılamayacaktır. Çelik kapı konusunda karar verirken açılmayan kapı aramanın yerine kötü niyetliyi açma girişimi sırasında uğraştıracak, çok gürültü çıkartıp zaman harcamasını sağlayacak, caydırıcılık gücü yüksek kapılara, estetik yerine güvenliği ön planda tutan güvenlik kapılarına yönelmenizi ve her türlü genel tedbiri almanızı öneririz.

Rana Kilit & Çelik Kapı Referansları

  • All
  • Rezidanslar
  • Oteller
  • Kurumsal
  • Default
  • Title
  • Date

Çelik Kapı & Yangın Kapısı

Haber Listemize Kayıt Olun.

Haber Listemize Kayıt Olun. En Yeni Haberlerden Yeni Kampanya ve Fırsatlardan, Herkesten Önce Haberdar Olun.

Bize Hemen Yazın